Hürriyet Mah. Karacaoğlan Sok. No:4 Kartal İstanbul

Almanya’da Düzenlenen AA ISG Fuarını Ziyaret Ettik

Almanya’da Düzenlenen AA ISG Fuarını Ziyaret Ettik

EKOL OSGB, 27-30 Ekim 2015 tarihleri arasında Almanya’nın Düsseldorf kentinde her 2 yılda bir düzenlenen ve bu yıl 30. su gerçekleşen A+A İSG fuarına ve kongresine ziyaretçi olak katılım gösterdi.

Fuarda, 57 değişik ülkeden İSG alanında KKD üretimi yapan firmalar, Yazılım Firmaları, Enstitüler, Sivil Toplum Örgütleri, İş Güvenliği ile ilgili teknik ekipman üretimi yapan firmalar ve resmi kurumlarla birlikte 1887 katılımcı stand açmıştır.

Dünyanın 80 değişik ülkesinden fuara ziyaretçi olarak gelen 65 bin ziyaretçinin % 30’u yabancı ülkelerden gelmiştir.
 A+A Fuarına  Ülkemizden ÇALIŞMA ve SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI’nın yanında STARLINE, YDS, MAPA, KIVANÇ ve İŞMONT gibi KKD üzerine üretim yapan firmalar stand açarak katılım göstermişlerdir.

Federal Alman İş Sağlığı Ve Güvenliği Kurumu (BASİ) tarafından düzenlenen A+A İSG kongresinde İLO (Uluslararası Çalışma Örgütü ) ve İSSA (Uluslararası Sosyal Güvenlik Birliği) tarafından düzenlenen konferansları içeren bilimsel toplantılara yaklaşık 5000 delege katılmıştır.

Açılış konuşmasını Alman Sosyal Güvenlik Bakanı Andrea NAHLE ‘nin yaptığı kongrede gelişen dünyada artan işyeri sayısında önceliğin yaşam güvenliği olduğu vurgulanmıştır. İşverenlerin verimli bir üretim yapabilmeleri için iş sağlığı ve güvenliğine odaklanması gerektiğinin üzerinde duran Bakan, performans baskısı, aşırı duyusal yüklenme ve sürekli kullanımın zihinsel yorgunluğa yol açtığına dikkat çekmiştir.
KKD kullanımının inşaat ve imalat sektöründe son iki yılda % 4 lük bir artış gösterdiğini bilgisine ulaştığımız A+A fuarında görücüye çıkan KKD ‘lerin insana daha uyumlu hale getirilmeye çalışıldığı,  ürünlerin kalitelerindeki artışlar ve ziyaretçilerin özellikle kaliteli ürünleri üreten firmalarla görüşmeler yaptığı görülmüştür.

EKOL OSGB, İş Sağlığı ve Güvenliği alanındaki dünyadaki tüm fuar ve aktivitelere katılmaya ve gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edecektir.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: